Kadra

TENIS

Nasza kadra to ludzie zarażeni tenisem, to instruktorzy i trenerzy czynnie uprawiających tę dyscyplinę sportu, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z wszystkimi zainteresowanymi, bazując na  nowoczesnych metodach nauczania zalecanych przez Międzynarodową Federację Tenisową oraz Polski Związek Tenisowy.

 

 Trenerzy Astra Andrzej Janka

Janka i Andrzej Słowińscy

 

Założyciele i właściciele klubu tenisowego ASTRA, absolwenci warszawskiej AWF, byli nauczyciele w-f.

Andrzej - trener tenisa II kl., znany szkoleniowiec na grodziskich kortach, trener-wychowawca pracujących na naszym terenie trenerów tenisa. Wspólnie z grupą byłych wychowanków w oparciu o korty w Żółwinie rozwinął tenis w okolicach Podkowy Leśnej, prekursor tenisa w Książenicach, a także squasha w powiecie grodziskim. Trener koordynator odpowiedzialny za całokształt działalności klubu ASTRA.

Jankainstruktor tenisa i rekreacji, pionierka grodziskiego tenisa wśród pań, medalistka amatorskich Mistrzostw Polski. W naszym klubie ma aktywizować panie do udziału w turniejach, jak również zainteresować klubowe maluchy grami i zabawami sportowymi.

 

 

 

 


 

 

trenerzy Astra Wojtek

Wojtek Andrzejewski

 

Absolwent SGPiS i AWF Warszawa. W latach 1997-2014 Szef Wyszkolenia, a następnie Dyrektor Sportowy w Polskim Związku Tenisowym. Współtwórca i koordynator programu PZT-Prokom Team.  Wykładowca i uczestnik licznych konferencji i warsztatów trenerskich.

Trener klasy mistrzowskiej. Jego podopieczni zdobywali tytuły Mistrzów Polski (Katarzyna Malec, Rydułtowy 1993) oraz reprezentowali Polskę w licznych zawodach międzynarodowych na poziomie juniorskim. Jako trener prowadził zawodników na wszystkich turniejach wielkoszlemowych. Odwiedził w turze tenisowym wszystkie kontynenty (łącznie 55 krajów).

Wychowawca trenerów m.in. Tomasz Wiktorowski, Radosław Szymanik, Maciej Synówka.

 

 

 

 

 

 


 

Asia JanuchowskaTrenerzy Astra Asia

 

Ukończyła studia wyższe z zakresu zarządzanie i marketing w turystyce, oraz podyplomowe studia w Wyższej Szkole Trenerów Sportu. Jest trenerem tenisa II kl. Związana z tenisem od najmłodszych lat, była zawodniczka WKT MERA Warszawa, medalistka Mistrzostw Polski w różnych kat. wiekowych, drużynowa wicemistrzyni Polski. Zajęcia prowadzi na każdym poziomie zaawansowania, ale specjalizuje się w tenisie dzieci /Tenis10/.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Trenerzy Astra Kamil

Kamil Kalinski

 

Dwukrotny Drużynowy Mistrz Polski Juniorów. Były zawodnik ligowy "Goplanii" Inowrocław.

Pracował w klubach: "Olimpia" Poznań, "Goplania" Inowrocław, TKKF "Zjednoczeni" Konin, "Polonia" Bydgoszcz.

Czynny zawodnik, medalista Międzynarodowych i Narodowych Mistrzostw Polski Amatorów i Seniorów.

Najwyższe miejsca w rankingach ITF 48 i Amatorski Tenis Polski (atp) 1.